İşaret Dili Eğitimi
21
Tem

İşaret Dili Eğitimi

(Canlı Ders)

Online İşaret Dili Kursu

İşaret dili konuşma ve işitme yetisini kullanamayan bireylerin jest, mimik ve vücut dillerini kullanarak anlaşmalarını sağlayan dildir. İşitme ve konuşma engelliler için “işaret dili” anadil anlamına geliyor. Ve Anayasa’ya göre de bu bir hak. Bu da engelli bireylerle iletişimi sağlamak ve kolaylaştırmak için yeni atılımlar yapmak gerektiğini gösterir.

Türkiye’de 3 milyona yakın işitme ve konuşma engelli var. İşitme engelli bireylerin birçok yerde mağdur olması ve iletişim kuramamasından dolayı işitme engelli bireylerle anlaşmayı sağlayabilmek için işaret dili eğitimlerine çok fazla önem –verilmektedir.

Bu eğitim katılımcılara ne sağlar?

İşaret dili eğitimi gelişen ve değişen dünyada kişinin hem kendine kattığı bir değer hem de iş dünyasında kişiye farklılık sağlayabilecek bir eğitimdir.Birçok iş yerinin işaret dili bilen eleman araması da iletişim problemini ortadan kaldırıp daha eşitlikçi bir ortama sahip olmak istemesidir.

İşaret dili bilenler Dernek ve Spor Kulüplerinde  işitme engelli vatandaşlara günlük hayatlarında yardımcı olmak üzere gönüllü yada aylık/günlük ücretle hizmet vermektedir.Tercümanlık seviyesinde işaret dilini geliştirenler Adliyelerde bilirkişilik yapabilirler ayrıca Noter,Tapu daireleri,Karakollar,Hastaneler,Bankalar vs ihtiyaç halinde tercümanlık yapabilirler.

Bu branşın eğitim süresi (8-10  ) saattir.

Online işaret dili kursunu kimler almalı

 • İşaret diliyle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler
 • Sosyal yaşamında işaret diline ihtiyaç duyanlar
 • İş başvurularında ve çalışma hayatında bi adım önde olmak isteyenler
 • Sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı arzulayanlar

Toplumda işitme engelli bireyler sadece kendi aralarında arkadaşlık kurmaktadır ve normal insanlardan uzak kalmaktadırlar. İletişim kurmak istedikleri zaman bilinçsiz –insanların önyargıları onlar için en büyük sorunu oluşturmaktadır. İşitme engelliler bizim hayatımıza dahil olamıyorlar, işaret dili öğrenerek biz onların hayatına dahil olup, her türlü iletişim sıkıntılarına yardımcı olmak ve onlara yol göstermek için işaret dilini yaygınlaştırmak en temel amacımız.

İşaret Dili Kursu Sertifikası

Kursu başarı ile tamamlayıp sertifikalarını alan katılımcılar, almış oldukları eğitimi İşitme Engelliler Federasyonu güvencesiyle belgelendirme imkânına sahip olacaklardır. İş hayatında rakiplerinden farklılaşma adına özgeçmişinize ekleyeceğiniz “İşaret Dili Eğitimi” sertifikası sizi işe alımlarda ön plana çıkaracaktır.

Kurs İçeriği

Müfredat :2 (Dersler) Zaman: 2 Hafta
 • TİD Dilbilgisi Kavramları  0/1

 • Aile / Çevre  0/0

  İçerik girişi bekliyor

 • Zaman ve zaman dilimleri  0/0

  İçerik girişi bekliyor

 • Meslekler  0/0

  İçerik girişi bekliyor

 • Okul ve Eğitim / Dini Terimler   0/1

 • Gıda ve Giyim - Duygular ve Eşyalar  0/0

  İçerik girişi bekliyor

 • Spor ve Coğrafi - Terimler Sayılar  0/0

  İçerik girişi bekliyor

 • Trafik ve Canlılar   0/0

  İçerik girişi bekliyor

Eğitmen

0.0

0 İnceleme

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir