Türkçe karşılığı “kitlesel açık çevrimiçi dersler” olan MOOC (Massive Open Online Course) yeni bir uzaktan eğitim yaklaşımıdır. Birçok araştırmacı MOOC modelini eğitimde devrim niteliğinde bir yenilik olarak görmektedir. Teknolojik olanaklardaki gelişmeler ile beraber eğitimin ücretsiz olmasına yönelik sivil toplum beklentileri bu modelin çıkışına öncülük etmiştir. Harvard ve MIT Üniversiteleri başta olmak üzere Dünya genelinde pek çok saygın üniversite MOOC modelini desteklemektedir. Türkiye’de ise Learnstitü, saygın üniversitelerimizin de katkısı ile MOOC eğitim modelinin öncüsü olmayı hedefleyen sosyal bir girişimdir.

Learnstitü Türkiye’nin öncü MOOC (Massive Open Online Courses – Kitlesel Açık Çevrimiçi Dersler) organizasyonu olma yolunda ilerleyen bir girişimdir. Learnstitü, bünyesinde ücretsiz olarak verilen online eğitimlerin yer aldığı toplumsal eğitim düzeyinin ve kalitesinin yükseltilmesini amaçlayan sosyal bir girişimdir.

  • TÜBITAK “2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması” kapsamında final sergisinde sosyal girişimcilik kategorisinde başarıyla temsil edilmiştir.         

Learnstitü’deki eğitimler Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde faaliyet gösteren akademisyenler ve alanın uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitim konuları ve başlıkları kişilerin iş hayatlarında ve sosyal ilişkilerinde ihtiyaç duyacakları alanlardan seçilmektedir.

İhtiyacınız olan Eğitim ya da Yetkinlik Programlarını başarıyla tamamladığınız takdirde Learnstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız.

Evet. Learnstitü bünyesindeki eğitimler “nitelikli eğitimi tabana yayma” mottosuyla ücretsiz olarak verilmektedir. Aldığınız eğitimi isterseniz uygun bir ücret karşılığında eğitimi veren üniversitenin sertifikası ile belgelendirebilirsiniz.

Üniversitelerin denetiminde alanın uzmanları ve akademisyenleri tarafından hazırlanan eğitim programlarımız sertifikalıdır.

Eğitim programını tam olarak bitirmiş ve sınavlarını başarıyla geçmiş katılımcılar sertifika giderlerini ödeyerek adreslerine Üniversite Sertifikalarını isteyebilirler.

Yetkinlik programları birden fazla eğitim programının birleşmesinden oluşan kapsamlı eğitim programlarıdır. Katılımcılar ilgili yetkinlik programının bünyesinde barındırdığı eğitim programlarını tamamladıktan sonra “Yetkinlik Sertifikası” almaya hak kazananırlar. Yetkinlik Sertifikası diğer program sertifikalarından farklı olarak hazırlanır ve bu kapsamda alınan tüm eğitim programlarının adı yetkinlik sertifikasında yer alır.

Yetkinlik Programında yer alan tüm eğitim programlarını başarı ile tamamlamış katılımcılar sertifika giderlerini ödeyerek adreslerine Yetkinlik Sertifikalarını isteyebilirler.

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir ve bu müfredata göre eğitimler 4-8 hafta aralığında tamamlanır. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir. Dersler uzman eğitimciler tarafından haftalık canlı eğitimler olarak gerçekleştirilir. Eğitim bitiminde canlı eğitimler videolar halinde sisteme yüklenir. İstediğiniz zaman derslerinizi tekrar edebilir ve kaldığınız yerden tamamlayabilirsiniz.

Canlı eğitimler katıldığınız kursun eğitmeninin belirlediği saatlerde gerçekleşmektedir. Canlı ders saatine yetişerek derse giriş yapabilirsiniz. Canlı derslere yetişemediğiniz takdirde tekrarını ders bitiminden sonra da izleyebilirsiniz.

Canlı dersler eğitmenle karşılıklı etkileşim içinde interaktif bir şekilde gerçekleştirilir. Dilediğiniz zaman eğitmene anlamadığınız yerleri sorabilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Learnstitü eğitimlerine ana sayfada ve kurs tanıtım sayfalarında yer alan ”Kaydol” butonuna tıklayarak hızlıca kaydolabilir ve derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Canlı eğitimler haftalık müfredat programına göre belirli saatlerde verilir. Eğitim saatlerine kursların tanıtım sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Video eğitimlere ise dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Canlı eğitimler katıldığınız kursun ders bölümlerinde eğitmenin belirlediği saatlerde gerçekleşmektedir. Canlı ders saatine yetişerek derse giriş yapabilirsiniz. Ve tekrarını ders bitiminden sonra da izleyebilirsiniz.

Canlı Ders sistemi içinde her öğrenci atak, meraklı, özgüveni yüksek ve girişken bir öğrenciye dönüşür.